Ytaner

 

 

 

střední apricot pudl / miniature poodle apricot

Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Vzkazy A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

Co nového na stránkách:

Rok 2012

24. listopadu Na nejprestižnější výstavě pořádané KCHP v této sezóně se předvedla 3 Ytanerčata. 2 Mániččiny dcery (Tao a Jessie) posuzovala paní rozhodčí z Velké Británie - a jejich posudky mě moc potěšily. Jessie si odnesla CACe a ČKŠ, Tao odešla rovněž s CACem a klubovým čekatelstvím, navíc přidala i Klubového vítěze 2012. V čestné třídě nastoupil Paganini a dokončil klubový šampionát. Byla to moc pěkná výstava v nádherném prostředí. Nezúčastněným nabízím sestřih odpoledních finálových soutěží.

 

28. října Mániččin comeback - po třech letech zpět ve výstavním kruhu
25. října Ufinky mají občanku - tedy přesněji: Ufinkám bylo 15 měsíců a jsou tedy dospělé.  Majda - UMAYMA Aurea - poslala fotku po první výstavní úpravě. Sluší jí to, že? Za ostříhání i užitečné rady majitelce moc děkuji Věře Vitnerové! (salon Bonny)
27. srpna Po veleúspěšném výstavním víkendu nastalo pondělní ráno, které přineslo sice ne úplně příjemnou - leč očekávatelnou zprávu. Zázraky se nedějí. Z krytí - nekrytí žádná štěňátka nebudou. Mánička se však těší plnému zdraví a radostné náladě, takže nic tak hrozného nás nepotkalo. Doufejme, že do příštího hárání Finnie přijde na chuť manželským radovánkám a já se své vytoužené holčičky dočkám. A rozhodne-li se můj favorit zůstat starým mládencem, padne volba na posledního Máni manžela jinam - ve Finsku je přeci krásně (jen si nejsem jistá, zda to bude platit i v březnu) a James Blond se mi vždycky líbil ze všech psů v Evropě úplně nejvíc :-). Takže skepse mě nepřepadla.

Ale raději k tomu víkendu.

Výstavní úspěchy hned na několika frontách. Naše velká Ytaneří výprava zabojovala v Poděbradech i Mladé Boleslavi a výsledkem je další INTERCHAMPION - TAO TE TING (majitelkou je Eva Křížová z Teplic), velikou radost nám udělala juniorka Jessie (UYEN TU - majitelka Hana Ambrožová z Brna) která na speciálce pobrala co se dalo :-) a z mezinárodky odjela s BOBem (porazila tedy všechny dospěláky). Ze speciálky jsme si odvezli také pohár za nejlepší chovatelskou skupinu, Pepínka za veteranchampiona.... - podrobně v sekci výstavy

Další úspěch zaznamenala Ulli (QIULLI - majitelka Anna di Mauro, Švýcarsko) - stala se šampionkou 28. země! Tentokrát je to Portugalsko. A pěkně zakulatila sbírku BOB - má jich 80.

Pozadu nezůstala ani píďavka Tuuli (U WEI LI - majitelka Outi Helin, Finsko) - z mezinárodní výstavy přinesla svůj první certifikát z mladých.

Co si přát víc??? :-)

 

12.srpna Po dovolené zůstaly jen vzpomínky - ale krásné :-)

 

 

Po návratu nás přivítala příjemná zpráva - Jessie (Uyen Tu) na výstavě v Ostravě splnila podmínky pro přiznání titulu "Mladý šampion KCHP"a ještě si přidala mladého VÍTĚZE RÁZU. Mám z ní velkou radost - a paničce Haně Ambrožové z Brna gratuluji!

Jessie oslavila vítězství tancem a sportem :-)

31. července Mániččina svatební cesta - i když se obávám, že trefnější označení by bylo "Výlet do Lüneburgu"

 

23. července Malá reportáž z odpoledního finále speciálky PZV v Cottbusu (posuzovala jsem). Shrnu-li krátce - velmi pěkní králováci - tam byl výběr vítěze opravdu těžký. Na prvním místě jsem si jich bez problému dokázala představit hned několik. Dokonce i v rázu toy bylo z čeho vybírat a dalo práci se rozhodnout. Bohužel, střeďáci a trpaslíci mě tentokrát opravdu nenadchli. Snad to nebude tendence do budoucna :-)

 

20. července
Ufinkám byl rok! Fotky ještě nemám od Majdy - ale určitě doplním :-)
U WEI LI - Tuuli:

 

UYANGAA - Molly:

 
UYEN TU - Jessie: slavila na výstavě - přijela, zvítězila a pak hned hurá na dovču :-)
K narozeninám dostala pohár a baštu - určitě z toho měla radost, holka jedna šikovná :o)

 

UNATHI - Natálka:

15. července Opět víkend s potěšitelnými výstavními výsledky :-)

 

V sobotu velmi příjemná speciálka v Kojicích - 90 pudlů, pěkný areál a velmi milosrdné počasí (vítr sice srstipudlů zrovna nelichotí, déšť si ale počkal přesně 10 minut po konci výstavy - zmáchané tedy byly jen věci - pesani se do auta dostali se suchým kožichem). A Ytanerčata zabodovala! (fotky a ytaneří video v sekci Výstavy ) - Tao si odnesla třetího klubového čekatele, Jessie (Uyen Tu) druhého juniorského - a k tomu přidala i nejlepší mladou fenu a 4. nejkrásnějšího pudla výstavy. Máme z ní velikou radost! A radost úplně největší máme, samozřejmě, z milované Pepínky - titul Nejkrásnější veteránky potěší - ale třešinkou na dortu je závěr posudku od německé rozhodčí Ute Eberhard: "...veterán na kterého může být panička velmi pyšná" .  V závěru si tohle naše trio odneslo i pohár za nejlepší chovatelskou skupinu.

video z finále výstavy:

 

A v neděli ke mně doběhla (zatím neoficiálně) milá zpráva, že na výstavě v Mladé Boleslavi byla Jessie také úspěšná a ziskem třetího CAJCe splnila podmínky pro přiznání  titulu Český juniorchampion.

Paničce - Haně Ambrožové moc gratuluji!

5. července Vzpomínka na další Pepínčinu divadelní roli :-)

Ve hře "Dal si růži do polívky..." v divadle Semafor si zahrála bleskově se venčícího pejska v nebezpečné noci a na doplnění textu "... v dálce kdosi přejel pejska..." předvedla v závěru písničky mrtvolku. To by ale nebyl zákon schválnosti, aby jí zrovna v den, kdy televize Metropol představení natáčela nezaskočilo. Tak z toho nakonec byla kuckající se mrtvolka. No, zaplať Bůh, že tu mrtvolku jen hrála :-)

 

27.června
Naše milá Ytanerčata :-)
Ruby (RUBENS P.P.) relaxoval s kamarádem Odíkem
Ulli (QIULLI ) trávila víkend v Řecku - dovezla si další šampionát!
13. června Pepínka může být opravdu spokojená maminka i babička. Její poslední vnoučátka v chovatelské stanici "Tesoro di Mauro" ve Švýcarsku jsou vydařená.  Jedna holčička - Baiona Tesoro Di Mauro (Kelly) zůstává v rodině - tedy s maminkou a určitě o ní v budoucnu hodně uslyšíme. Pejsek z tohoto vrhu se vrátil zpět do Čech - těším se, že i s ním se stkáme na výstavách.
Kelly - 3 měsíce
Ulli - 5 let
11. června Úspěšný výstavní víkend v Nitře - TAO a Jessie (UYEN TU) byly úspěšné na obou mezinárodních výstavách v Nitře. Tao i přes handicap (bolavé ouško - ale hodně a hlavně rychle - chudinka) zabojovala, s konkurencí si poradila a dovezla 2xCAC, 2xCACIB a titul Grand Prix Slovakia Winner. Jessie startovala poprvé ve třídě mladých - a vyneslo jí to 2xCAJC, Junior BOB, Grand Prix Slovakia Junior Winner a Derby vítěze 2012. Obě majitelky (Eva Křížová a Hana Ambrožová) jsou na své holčičky určitě pyšné :-)

Videa finálových soutěží pudlů (podrobnější dokument Ytanerčat je v sekci "Výstavy 2012"):

 

 

 

1. června Čas neuvěřitelně letí. Mánička oslavila 7. narozeniny. A jak jinak, než s maminkou :-)

27.května Pepínka získala pátého BOBa (vítěze plemene) ze třídy veteránů! Tentokrát na mezinárodní výstavě v Litoměřicích - v konkurenci bylo 10 středních apricot/červených a stříbrných pudlů. Ve finále se probojovala mezi 5 nejlepších vetránů výstavy (všech plemen). Pepínka je prostě šikulka :-)
konkurence o BOB - zleva: CACIB pes, Pepínka = vítěz, CACIB fena (Pepínky vnučka Tao), BOJ
6. května Nejen ve výstavním kruhu je Ruby šťastný :-). Po mezinárodce v Letňanech si také zasportoval

6.května Máme nového šampiona! ♥

TAMINO uspěl na mezinárodní výstavě v Praze a stal se Českým šampionem

 

 

 

 

 

Na stejné výstavě byla úspěšná i sestřička Tao (TAO TE TING Aurea) - do své sbírky titulů si přidala 8. CACIBa a titul Vítěz střední a východní Evropy 2012

1. května Ruby (RUBENS P.P. Aureaus) absolvoval velmi úspěšně Adriatic cup 2012 (výstavní maratón v Černé Hoře) a dovezl 5 šampionátů - do svého seznamu si doplnil tituly: Champion of Montenegro, Moldava, Macedonia, Cyprus, Azerbaidzan

Velká gratulace Ruby (především však Tobě, Petro)!

 

22. dubna Tuuli (U WEI LI Aurea) - 9 měsíců. Moc děkuji majitelce Outi Helin za krásné fotky!

21.dubna

 

1. dubna
UYEN TU - Nejlepší dorostenka výstavy

TAO TE TING - nová CZ championka

27.února Tento víkend byl naplněný Ytanerčími novinkami :-)
úspěšnou výstavní premiéru měla Týny (TOSCA FLORIA)

Jessy (UYEN TU) se stala "Dorost šampionkou KCHP"

Ale ani ostatní nezaháleli - Ruby bojoval ve Švýcarsku, Růženka a Dafné na speciálce... - více v sekci ZDE

18. února
Datum Pepínčina narození je 13.2.2001 - takže počítáte-li dobře, víte už, že 13.února oslavila 11. narozeniny.
No, budu-li přesná, oslava byla o 2 dny později - ale Pepínka se proto nijak nezlobí :-)

17. ledna
Ufinkám bylo půl roku. Poslední informace o nich:
U WEI LI - Tuuli: 31,5cm / 4 kg        prcd-PRA "A" (by Optigen)

UNATHI - Natálka: 35cm / 5,3kg

UYANGAA - Molly: 36cm /5,30kg

UYEN TU - Jessy: 36,5cm /5,90kg

UMAYMA - Majda: 36,5cm /6kg

Rok 2011