Ytaner

 

 

střední apricot pudl / miniature poodle apricot

Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Posuzování A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

Co nového na stránkách:

Vzkazy

  Poslední výstavy: 2014     2015

 

Rok 2014

10.11. Válečci jsou plnoletí :-) - 8.listopadu jim bylo 18 měsíců. A dělají radost mně i svým majitelům. Valy, Vanda a Vida jsou už protřelí výstavní vandrovníci, Lucy se na start v dospělácích teprve chystá. Vanilka je zatím (s ohledem na zdravotní stav její paničky) "pouze" společník na vycházkách. Ale to neznamená, že z ní máme menší radost. Paničce držíme palce, aby už brzy byla v pořádku.

28.10.
Veleúspěšný víkend  - EUROPEAN DOG SHOW 2014 - obě holčičky se moc snažily. Jsou to prostě zlatíčka ♥
Val je v necelých 18 měsících Šampionka ČR a vice Evropská vítězka. A Mánička k titulu Světový vítěz juniorů z roku 2006 přidala další - Evropský vítěz veteránů 2014 :-)

7.9. Valérka odstartovala velmi úspěšně dospěláckou dráhu - během 2 víkendů má na kontě  2x CAC CZ, 2x Klubový vítěz 2014 (v KCHP a KPaCHP - oba tituly od zahraničních rozhodčích), CAC VDH, BOB a BIS#3. Dělá mi velkou radost ♥ ( více v sekci VÝSTAVY )

7.9. Wiki řádí :-)  (v nové rodině - a s novou "sestřičkou" je už týden)

 

23.8. Wuwinky na provázku :-)

 

6.8. Čas se řítí jak Pendolíno - Wuwinky stárnou a stárnou.....

2 týdny     3 týdny      4 týdny      5 týdnů     6 týdnů     7 týdnů     8 týdnů

8.7. Wuwinkám je týden

 

6.7. Wow! Valy si užívá svých 5 minut slávy v průběžném hodnocení klubové ankety "Pudl roku 2014" . Ale je to určitě jen na pár týdnů. I tak potěší :-)

3.7.

 

2.7. Konec června a začátek července přinesl hned několik psích radostí. Poslední červnový víkend byl ve znamení výstavních úspěchů a hned 4 dokončených šampionátů - Valy a Vanýsek jsou Junior šampioni ČR, Majda (Umayma) splnila podmínky pro přiznání titulu Šampion ČR a její sestra Jessie (Uyen Tu) se stala Grand šampionkou ČR. Mám z nich radost - a všem majitelkám moc děkuji za prezentaci Ytanerčat!

A 1.července přiletěl čáp - vlastně vrána :-) A máme doma TŘI SESTRY :-D

1.6.

Mánička má narozeniny! Přejeme jí pořád stejný temperament a radost ze života. Naše zlatíčko si to zaslouží!

 

30.5.

Taunka bude maminkou. Ultrazvukem potvrzeno. Pravděpodobně 4 dětičky :-)

13.5. A zase obehraná věta - to to letí.... Válečci slavili. 8.května jim byl rok. A slavit se dá různě :-) - nad dortem ale také výstavní premiérou (a veleúspěšnou)

Valéry:

 

Vanýsek:

 

Vida

21.4. Jaro je tady!

Tao, Máňa a Valy na výletě :-)

17.2.

Po smutném lednu začíná v únoru letošní výstavní sezona. Na speciálku do Libice jsem jela se smutkem v duši, ale život jde dál. Výstava to byla moc příjemná a holčičky mi udělaly velikou radost. Pepínka jim určitě držela palce a byla na dceru a vnučky pyšná. Valéry prvně startovala ve třídě mladých (ve věku 9 měsíců a týden byla asi nejmladší juniorkou) a opravdu zabodovala. Odnesla si nejen klubové čekatelství ale i pohár za nejlepší mladou fenu (všech barev a rázů) a putovní pohár za nejlepšího apricota výstavy (všech výškových rázů i věkových kategoriích). Ve finále se stala 4. nejkrásnějším pudlem celé výstavy. V 9 měsících je to úžasný úspěch. Veliký dík posuzovatelce Nadě Klírové za tak krásné ocenění naší puberťačky. Trio našich holek si pak odneslo i cenu za nejlepší chovatelskou skupinu.

 

25.1.

Dnes je pro mě černé, nejčernější ráno.... - to se zpívá v jedné písni. A pro dnešek to platí. Včera odešla do psího nebíčka naše milovaná Pepínka. Když jsem v předchozím odstavečku ze 7. ledna děkovala Pepínce za krásné dcery a vnučky, nenapadlo mě, že je to poslední dík živému pejskovi. Stalo se to, co často čteme - odešla po krátké, těžké nemoci. Skoro rána z čistého nebe. Pár týdnů a všechno je jinak. Útěchou nám ale je, že konec byl poměrně rychlý a snad ne příliš bolavý.

Pepínka byla naprosto dokonalé stvořeníčko. Veselá, temperamentní - ne však divoká. Vždy dobře naladěná. Přizpůsobivá, poslušná, komunikativní, nebojácná, také však absolutně nekonfliktní. Dalo by se dlouho vypisovat, jakými klady disponovala a proč jsem jí měla tak hrozně moc ráda. Přinášela radosti v každodenním životě své paničce Jolaně ale i mně. Naše společné dny na horách, u vody, společné cesty na výstavy, procházky Prahou či její pobyty u mě jako "u babičky" nikdy z mého srdce nezmizí.

Milá Pepínko, moc a moc Ti za všechno děkuji. Odpočívej v pokoji - ať je Ti země lehká!

7.1.

Úspěch Ytanerčat v roce minulém - jsem na naše dětičky moc pyšná :-) a děkuji jejich majitelům za vzornou péči.


 

Poděkování, pochopitelně, patří i těm, kteří se svými Ytanerčaty sice nejezdí po výstavách ale věnují jim spoustu času a lásky. DĚKUJI ♥ !

Novinky 2013     Novinky 2012      Novinky 2011  Novinky 2010 a starší