zpět  

back

 

 

To to letí! Už je nám týden :-)We are 1 week old :-)

 
VIA LUCIS Aurea
bílá (white female)
 
VIVO D´AMORE Aureus
modrý (blue male)
 
VIOLETA VALÉRY Aurea
žlutá (yellow female)
 
VIVA VANILLA Aurea
červená (red female)
 
VAN GOGH V. Aureus
zelený (green male)
330 g 430 g 440 g 480 g 410 g

 

První týden Válečkového :-) života byl velmi pestrý. Začalo to tím, že hned první den prvorozená "Bílá" se poněkud zpozdila s příjmem potravy. Nenapadlo mě se zrovna na ní, která byla od počátku sice nejmenší ale nejaktivnější, zaměřit a více jí kontrolovat.A tak jsem až po 24 hodinách při vážení zjistila, že zatímco ostatní zhruba 20 - 30g přibrali ona skoro 10 ubrala. A tak začaly dny poctivého dozoru, nočního vstávání a uvolňování místa u zdroje (sourozenci jí totiž dost nevybíravě odstrkovali). Ale už druhý den se váha vrátila na původní hodnotu a od dalšího dne začala prťavka přibírat. Tak mi spadl první kámen ze srdce.

Druhý problém nastal po páru dnech - naštěstí už ne tak závažný. Pouze administrativní. Nevím proč jsem si usmyslela, že se upravil počet písmen ve jménu štěňat na 25. Hned jak jsem jména napsala mi došlo, že je patrně něco špatně. Inu, ověřila jsem si - a jasná zpráva. Maximální počet je 20 (z původních 15). Takže začalo čarování. Odnesli to zrovna dvaˇ"Čecháčkové" - tedy ti, kteří zůstanou ve vlasti. Vanýsek přišel o Vincenta - zůstalo mu jen "V." a Valérka o jedno T :-( Nejsem zrovna pyšná na to, že její jméno je poněkud nesprávné - ale už její babička Giusepina přišla o P a žila s tím docela spokojeně (jen mě to při vyplňování přihlášek na výstavy iritovalo - a občas jsem tam to druhé loupla). Ale Valérce jsem slíbila, že se s tím smířím a nebudu ji tím obtěžovat. Prostě jakoby nic :-)

A teď už k dnešnímu dni. Sluníčko svítí, je teploučko - takže šup s prckama ven. Moc se jim to líbilo. Spinkali jak dudkové.

 

 

  VIA LUCIS Aurea (reserved - Germany)

 

 

 

  VIVO D´AMORE Aureus (reserved - Finland)

 

 

 

VIOLETA VALÉRY Aurea  - moje holčička :-) (my girl)

 

 

 
VIVA VANILLA Aurea  (reserved - Germany)

 

 

  VAN GOGH V. Aureus(reserved - Czech Republic)

 

  • A ještě jednou celý kvintet:

    Tak na viděnou za týden!

    zpět  

    back