Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Vzkazy A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

 

Co je to "nyní"? Vlastně pojem silně relativní. Jiné bylo "nyní" v době vzniku těchto stránek, jiné je v současnosti. Protože přesouvat odsud do historie je dost depresivní (koukám, jak ten čas letí ......), zůstanu při tom, že "nyní" je stále. Jen s přibývajícími roky se stránka poněkud prodlužuje :-)

Rok 2005

Časy se mění a my máme teď trochu klidové období. Klidové znamená, že naše pudlí smečka se výrazně zmenšila.
Vlastně už to není smečka, ale dva jedináčci - Pepínka - JOSEPHINE Aurea Ytaner (ta však bydlí s dcerou v Praze ) a Mánička (nebo Máňa - podle toho, jak moc je zrovna hodná) - Ó,MANON! Aurea Ytaner. O to víc si ale užíváme psího přátelství. A naše holky jsou nejšťastnější v lese, na horách a v létě u vody.
To však neznamená, že jsem zanevřela na chov a výstavy! Jen se můj postoj trochu změnil.
Máňa posbírala z našich psů titulů asi nejvíce a každoročně si jednou dopřejeme radost ze štěňátek. Krom toho ale stihneme i spoustu dalších aktivit, při kterých si holky libují. Pravda, jejich srst dostává zabrat - což zarputilému vystavovateli rve srdce.
Ale v tom je právě ta výhoda - já už se tomu teď jen směju :-)Hory milujeme my i holky. V zimě i v létě. A že si tam přijdou na své, o tom nepochybujte!

Hory v zimě

Hory v létě 

 

Mánička v lese

Tam na ní čeká překvapení!


Na zahradě může být také legrace.

Na zahradě s kamarády

A jak vypadá taková krátká procházka kousek od domu? O tom můžou holky vyprávět!

I takový může být cíl cesty :-)

 

1. 6. 2006 - oslava narozenin

Mánička slaví první narozeniny!

Vyrostla z ní pravá dáma, ale… Datum narození napovídá, že je BLÍŽENEC. A se vším všudy!

Prostě Jakyll a Hyde v 38 centimetrovém psím tělíčku.

 

Takže někdy dáma, někdy..... má k dámě daleko. S přibývajícimi týdny a měsíci však Jakyll jednoznačně vítězí a Mánička je skvělá!

 

Rok 2013

Po několikaletém setrvalém stavu naší smečky došlo ke změně. Protože Máňa se z období puberty prožila do zralé dospělosti a nastal osmý rok jejího života, byla nutná úvaha o rozšíření smečky. Navíc je rok 2013 spojen s významným výročím - 35 let existence chovatelské stanice (první vrh se nám narodil 5.7.1978). A po pětatřiceti letech je přeci nutné si ponechat pokračovatelku chovu.

Byl to sice poněkud risk, spolehnout se na poslední vrh, Mánička mi ale celý život plnila všechna přání a nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Můj sen se stal skutečností. Podle mého vkusu nejkrásnější pes současné Evropy (Of Hannelhill James Blond z Finska) se stal otcem posledních Mániččiných dětiček A abych měla z čeho vybírat, z pěti štěňat jsou tři krásné holčičky. A tak se naše "smečka" rozšířila o Alíka - Violeta Valéry Aurea Ytaner.

Moc Ti za ní děkuji, Máničko!

 

Rok 2014

Netušila jsem, že budu aktualizovat tuto stránku tak brzy. A nedělám to vůbec ráda. Začátek roku k nám moc přívětivý nebyl. Jako blesk z čistého nebe nás zasáhlo to jediné, čím pes člověka zarmoutí. Odchod Pepínky. Moje plány na společné jarní prázdniny všech tří holčiček na horách už nikdy nezrealizuji :-(

Pepínečko, moc Ti za všechno děkujeme. Nikdy na Tebe nezapomeneme. Ať je Ti země lehká!

Top