Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Posuzování A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

Co nového na stránkách:

Vzkazy

  Poslední výstavy:    2016     2017     2018

Rok 2017

26.11. Bojujeme :-)

 

19.11. Koukáme na svět :-)

 

12.11.

Rosteme :-)

 

4.11.  Štěňátka jsou na světě.   Pravdu jsem měla já :-) Rodinka tak akorát - a užíváme si to - mamina Val i já.

 

30.9. Jak už to tak v životě chodí, smutek přebolí rychleji, když ho vytlačí dobrá zpráva. Na přelomu října a listopadu by se Valérce měla narodit druhá štěňátka. Podle ultrazvuku to prý vypadá, že i tentokrát to nebude úplně málopočetný vrh :-) Mně se to ale nezdá. Tak uvidíme, kdo má pravdu - paní doktorka nebo já???

20.9. Zprávy, které chovatel od majitelů svých psích dětiček dostává jsou různé. Obvykle potěší. Jednou za život ale každý pes způsobí svému majiteli (a chovateli také) bolest - když odejde :-( A to se stalo 2. září. Máničky sestra Eliška zakončila svoji pouť tímto světem. Odpočívej v pokoji, Eli!

10.9. Mánička se "blejskla" na velmi pěkně obeslané výstavě na Konopišti. Odvezla si nejen titul "Nejlepší veterán fena výstavy", přidala k tomu ještě titul "Nejlepší fauve pudl výstavy" - a to musela porazit všechny apricot a červené psy i feny všech velikostí a stáří - od štěňat až po šampiony. Ve 12 letech (a ještě 3 měsíce k tomu) je to velmi "slušný" výkon. Mánička je prostě šikulka ♥

1.6. A dnes má narozeniny Mánička. Už 12.! Čas hrozně letí. Všechno nejlepší, zlatíčko. Ať Ti dobrá nálada a radost ze života vydrží ještě hodně dlouho ♥

 

8.5. Valy slaví narozeniny - jak jinak, než s maminkou ♥

 

13.4. Z Lucemburska jsme přivezli dva šampionáty - zabodoval Samuel i jeho maminka Valy. Výlet si užíval i dvou a čtyřnohý doprovod našich hvězd :-)

 

26.3.
Příjemná zpráva z Německa ♥
Kromě desetihlavého vrhu stihla Valy ještě získat prestižní titul "Pudl roku" v německém klubu PZV :-) Tři roky po sobě!!!

Rok 2016

10.12. Blížící se konec roku přinesl další chovatelské potěšení. Do řad ytanerčích interchampionů přibyl 37.!♥ Mám velkou radost. Zároveň se nabízí otázka - dotáhneme to na čtyřicítku??? Co Vy na to, Xichtíci? Je Vás dost! :-)

15.11. Xichtíkům je půl roku. Jsou z nich fešní puberťáci :-). Čtyři z desítky už mají za sebou výstavní křest a všichni bez ztráty bodíku (více v sekci výstav ). Děkuji majitelům za péči, kterou našim dítkám dávají!

 

30.8. Prázdniny končí. Už jen pár krásných vzpomínek ♥

29.8. Vanýsek v novém kabátku :-)

12.7. Nejen příjemné zprávy naplňují život chovatele. Dnes jsem se dozvěděla, že svou životní pouť zakončila Kló. 14 a půl roku dělala společnost manželům Dachovým z Prahy. Sdílím s nimi smutek. Ale zároveň jim moc děkuji, že připravili Klotyldě tak krásný život. BYLA U VÁS MOC ŠŤASTNÁ! DĚKUJI ZA TO ♥

 

10.7. Xichtíci se rozletěli do světa. Doma zůstávají už jen 3 - ale ani tu dlouho nepobudou. Jen jeden, Fanoušek (Xylofon) zatím svého budoucího páníčka vyhlíží. Je to křehká duše, mazlil by se od rána do večera. Až tady zůstane sám, bude si libovat :-) 

19.6.

 

1.6. Mánička slaví narozeniny. Sfouknout svíčky jí pomáhala, jak jinak, dceruška Val. A ve finále k oslavě přizvaly i třetí generaci - vnučku X :-)

16.5.
Dočkali jsme se. Netrpělivě očekávaná událost, narození štěňat, přišla včera. Moje obavy, že na ultrazvuku pozorovaných 8 plodů by mohlo znamenat osmihlavý vrh (nemusí to být vždycky. Občas dojde k resorpci plodů a chovatel to vůbec nepozná).
Není tomu tak. I když to tak chvíli vypadalo. Porod probíhal v noci a ráno v půl sedmé přišlo na svět osmé štěně. Byla jsem z toho počtu rozpačitá. Ale všichni prckové vypadali zdravě a spokojeně, řekla jsem si tedy, že to snad nějak zvládneme. Valy s rodinkou byla přestěhována z "porodnice" (plastového koše) do "ložnice" - tedy proutěného koše, který má moc ráda. Uklidnila se, zalehla ke štěňatům a já si šla na chvíli zdřímnout.
Po zhruba hodině mě probudilo kňourání štěňat. Valy u nich nebyla. Ležela v odstaveném porodním koši - a na svět přicházelo deváté štěně. To už se mi nohy opravdu rozklepaly. Jak mi to utáhneme??? Ale i devátý přírůstek byl čilý a rozmnožená rodinka ulehla ke spánku. Ovšem zase jen na hodinu. Opět kvičení štěňat a Valy na cestách. Desáté štěně s ní. Neseklo to se mou - ale málem.
Nebojte se, dál už to nepokračuje.  Prcků je opravdu JEN 10 :-D
Nejpočetnější vrh v mé chovatelské kariéře (osmatřicetileté). Čekají nás krušné dny - Valérku, mě i prcky. Držte nám palce, ať to spolu dotáhneme do zdárného konce

8.5. Valy slaví narozeniny. A taky jedeme chvíli na kopečky. Nastávající mamince čerstvý vzduch prospěje. A Xichtíkům (tedy miminům - budou od X) také :-)

24.4.
Historie se opakuje :-)
20. dubna 2013 byla Mánička (v té době už 6 týdnů těhotná - s Valerinkou v bříšku :-) ) naposledy vystavovaná ve třídě čestné na výstavě v Březně u Chomutova. Tehdy tam, k mému překvapení, od rozhodčího Georga Waltera z Německa získala nejen poslední potřebné čekatelství ale stala se i nejlepší fenou třídy čestné (ze všech barev a velikostí). Uplynuly 3 roky (a 3 dny) - výstava se o kousek posunula - z Března do Hořence, ředitelka výstavy zůstává pořád stejná (dobře to děláš, Zuzano. Díky za pěkné výstavy!). Posuzovatelkou tentokrát byla Naďa Klírová, prezidentka klubu. A do třídy čestné nastoupila Valy - v šestém týdnu těhotenství :-D  A i ona zabodovala. Rovněž zvítězila ve třídě čestné a přidala i titul Best in show#4 (více v sekci výstavy ). Prý jí těhotenství moc sluší. Tak nevím, že by se narodili samí kluci??? :-)
Od výstav si teď na delší čas odpočineme. Čekají nás jen procházky, dovádění, taky trocha povalování - a za necelý měsíc mateřské povinnosti. Držte palečky, prosím!

3.4. A je tady jaro. Navštívil nás Vanýsek - v sobotu jsme společně absolvovali úspěšné výstavní tažení - Vanda v německém Chemnitz získal posledního CACIBa, který mu scházel pro završení titulu INTERCHAMPION.  Z pěti narozených Válečků je už třetím držitelem tohoto titulu ♥

A protože takový úspěch se musí oslavit, neděle byla ve znamení rodinného lítání - maminka Máňa, sestřička Val a Vanda se z výstavních manekýnů proměnili v pravé zálesáky :-)

16.1. Konečně sníh!

 

Rok 2015

14.12. Nová sekce "Posuzování" se pokouší částečně mapovat moje posuzování na výstavách. Bohužel, zdokumentováno je jen velmi málo. Za každou fotografii či video staršího data budu vděčná a ráda na web doplním.
8.12. Mikulášskí nadílka :-)

17.11. Wow! Další interchampion!!!!!!!!!!!!!

18.10.
Řádka Ytaner interchampionů se prodloužila.
34. mezinárodním šampionem narozeným v naší chovatelské stanici se stal Alík - tedy moje milovaná Valy. Povedlo se na první pokus :-) Mám obrovskou radost!

24.8. Prázdniny končí. Holčičky si kopečků užily :-)

20.7. Mánička letos absolvovala pouhé 3 výstavy - radost mi ale udělala obrovskou. Teď jí čeká trochu trápení (chirurgický zákrok). Pak pohodlnější sestřih a dovolená. Snad všechno zvládne bez problému.

25.5. Super víkend! Máme 2 nové šampiony a 1. místo v soutěži chovatelských skupin na mezinárodní výstavě v (Litoměřicích. A nejen to :-) (více v sekci výstav). Moc děkuji majitelům všech našich psích dětiček - bez nich by úspěchy nebyly.

 

23.5. Dokument z mého posuzování na speciálce v Kojicích

 

12.5.

 

8.5. Válečkům jsou 2 roky. Hrozně to letí. Valy i Vanýsek slavili na sladko :-)

26.4.

Náročný víkend :-)

9.3. Nejúspěšnější Ytanerče - Ulli - Qiulli Aurea ( šampionka 40 zemí, 100xBOB, 60x CACIB....  - majitelé Domenico a Anna Di Mauro, Švýcarsko) vstoupila do veteránské arény - a je nad Slunce jasné, že je pořád stejně zářivá hvězdička :-)

2.3. Úžasná sobota na speciálce v Libici! Mánička se blýskla (a mě tak trochu rozplakala - jo, sentimentální babča :-) ). V konkurenci 57 pudlů všech velikostí, barev a věku zazářila jako pravá hvězda. Pravda, do kruhu nenastupovala s vrstvou laku a kožíšek vypadal proti některým konkurentům trochu sportovně (záměrně jsem nenapsala chudě :-D ), paní rozhodčí však okouzlila svým šarmem a mladistvým elánem. A neuvěřitelné se proměnilo ve skutečnost. V téměř 10 letech se stala absolutní vítězkou výstavy. Musela jsem zatlačit slzu. Je to moje holčička šikovná!

Na výstavě byla úspěšné i 2 Mániččina dítka (Valy a Vanýsek) a 2 vnoučata (dorostenka Wiki a Camelie Carský monarcha, která byla 3 nejkrásnějším pudlem) - více v sekci "Výstavy"

5.1.
Inventura roku 2014
 
Moc děkuji majitelům Ytanerčat za jejich skvělou prezentaci na výstavách. Dík ale patří i těm, kteří se vystavování nevěnují. Nejdůležitější pro mě je, že svá pudlata milují a dopřávají jim skvělý život. DÍKY VÁM VŠEM 

 

Novinky 2014   Novinky 2013     Novinky 2012      Novinky 2011  Novinky 2010 a starší