Ytaner

 

 

střední apricot pudl / miniature poodle apricot

Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Posuzování A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

Co nového na stránkách:

Vzkazy

  Poslední výstavy: 2015     2016

Rok 2016

24.4.
Historie se opakuje :-)
20. dubna 2013 byla Mánička (v té době už 6 týdnů těhotná - s Valerinkou v bříšku :-) ) naposledy vystavovaná ve třídě čestné na výstavě v Březně u Chomutova. Tehdy tam, k mému překvapení, od rozhodčího Georga Waltera z Německa získala nejen poslední potřebné čekatelství ale stala se i nejlepší fenou třídy čestné (ze všech barev a velikostí). Uplynuly 3 roky (a 3 dny) - výstava se o kousek posunula - z Března do Hořence, ředitelka výstavy zůstává pořád stejná (dobře to děláš, Zuzano. Díky za pěkné výstavy!). Posuzovatelkou tentokrát byla Naďa Klírová, prezidentka klubu. A do třídy čestné nastoupila Valy - v šestém týdnu těhotenství :-D  A i ona zabodovala. Rovněž zvítězila ve třídě čestné a přidala i titul Best in show#4 (více v sekci výstavy ). Prý jí těhotenství moc sluší. Tak nevím, že by se narodili samí kluci??? :-)
Od výstav si teď na delší čas odpočineme. Čekají nás jen procházky, dovádění, taky trocha povalování - a za necelý měsíc mateřské povinnosti. Držte palečky, prosím!

3.4. A je tady jaro. Navštívil nás Vanýsek - v sobotu jsme společně absolvovali úspěšné výstavní tažení - Vanda v německém Chemnitz získal posledního CACIBa, který mu scházel pro završení titulu INTERCHAMPION.  Z pěti narozených Válečků je už třetím držitelem tohoto titulu ♥

A protože takový úspěch se musí oslavit, neděle byla ve znamení rodinného lítání - maminka Máňa, sestřička Val a Vanda se z výstavních manekýnů proměnili v pravé zálesáky :-)

16.1. Konečně sníh!

 

Rok 2015

14.12. Nová sekce "Posuzování" se pokouší částečně mapovat moje posuzování na výstavách. Bohužel, zdokumentováno je jen velmi málo. Za každou fotografii či video staršího data budu vděčná a ráda na web doplním.
8.12. Mikulášskí nadílka :-)

17.11. Wow! Další interchampion!!!!!!!!!!!!!

18.10.
Řádka Ytaner interchampionů se prodloužila.
34. mezinárodním šampionem narozeným v naší chovatelské stanici se stal Alík - tedy moje milovaná Valy. Povedlo se na první pokus :-) Mám obrovskou radost!

24.8. Prázdniny končí. Holčičky si kopečků užily :-)

20.7. Mánička letos absolvovala pouhé 3 výstavy - radost mi ale udělala obrovskou. Teď jí čeká trochu trápení (chirurgický zákrok). Pak pohodlnější sestřih a dovolená. Snad všechno zvládne bez problému.

25.5. Super víkend! Máme 2 nové šampiony a 1. místo v soutěži chovatelských skupin na mezinárodní výstavě v (Litoměřicích. A nejen to :-) (více v sekci výstav). Moc děkuji majitelům všech našich psích dětiček - bez nich by úspěchy nebyly.

 

23.5. Dokument z mého posuzování na speciálce v Kojicích

 

12.5.

 

8.5. Válečkům jsou 2 roky. Hrozně to letí. Valy i Vanýsek slavili na sladko :-)

26.4.

Náročný víkend :-)

9.3. Nejúspěšnější Ytanerče - Ulli - Qiulli Aurea ( šampionka 40 zemí, 100xBOB, 60x CACIB....  - majitelé Domenico a Anna Di Mauro, Švýcarsko) vstoupila do veteránské arény - a je nad Slunce jasné, že je pořád stejně zářivá hvězdička :-)

2.3. Úžasná sobota na speciálce v Libici! Mánička se blýskla (a mě tak trochu rozplakala - jo, sentimentální babča :-) ). V konkurenci 57 pudlů všech velikostí, barev a věku zazářila jako pravá hvězda. Pravda, do kruhu nenastupovala s vrstvou laku a kožíšek vypadal proti některým konkurentům trochu sportovně (záměrně jsem nenapsala chudě :-D ), paní rozhodčí však okouzlila svým šarmem a mladistvým elánem. A neuvěřitelné se proměnilo ve skutečnost. V téměř 10 letech se stala absolutní vítězkou výstavy. Musela jsem zatlačit slzu. Je to moje holčička šikovná!

Na výstavě byla úspěšné i 2 Mániččina dítka (Valy a Vanýsek) a 2 vnoučata (dorostenka Wiki a Camelie Carský monarcha, která byla 3 nejkrásnějším pudlem) - více v sekci "Výstavy"

5.1.
Inventura roku 2014
 
Moc děkuji majitelům Ytanerčat za jejich skvělou prezentaci na výstavách. Dík ale patří i těm, kteří se vystavování nevěnují. Nejdůležitější pro mě je, že svá pudlata milují a dopřávají jim skvělý život. DÍKY VÁM VŠEM 

 

Novinky 2014   Novinky 2013     Novinky 2012      Novinky 2011  Novinky 2010 a starší