Ytaner

 

 

střední apricot pudl / miniature poodle apricot

Home Bylo, nebylo Naši  pudlové Štěňata Výstavy Foto Export Novinky
Vzkazy A nyní? Chovní  psi Odchovy "Y" Championi Video Kontakty

Co nového na stránkách:

Rok 2013

1. 12.
Listopad přinesl opět mnoho pudlích radostí v přírodě. Také však i radostí výstavních. Valéry je stále živel, který má ve výstavním kruhu spoustu zájmů. Občas dokonce i o předvádění se :-). Dokončila a pževzala pohár za svůj první šampionát - Dorost šampiona KCHP. Mám z ní radost.
Máňa si výstavy ve veteránech užívá - a já s ní. Do sbírky přidala dalšího veteran BISe (Nejlepšího veterána výstavy) a hned 2 BOBy (vítěz plemene). Jeden na prestižní výstavě KCHP v Praze (Memoriál Jaroslava Kamenického), druhý v Německu na naší oblíbené adventní výstavě. Když "stařenka" porazí všechny"mláďata a dospělata", je to pro mě vždycky obrovská radost. Máňa mi ostatně celý život dělá jen a jen samé radosti. Je to moje sluníčko

!

31. října

Podzimní řádění našich holek :-)

29. října Říjen - měsíc radosti (pudlí :-). Před a hlavně povolební stav moc optimismu do žil nenalil. Ale tady se píše o pudlatech :-D )

Obě moje holčičky mi dopřály štěstí "stát u bedny" - Valerínka na stupni nejvyšším na Krajské výstavě v Litoměřicích ( v konkurenci 56 štěňat jednačtyřiceti plemen to byl opravdu úspěch) a Máňa mi splnila velké přání - stala se třetí nejkrásnější veteránkou na mezinárodní výstavě v Bratislavě. Úspěch těší o to víc, že tuto soutěž posuzoval rozhodčí z Maďarska, který Máňu viděl poprvé.

Tao se stala Slovenskou šampionkou a Majda (Umayma), která ve výstavním kruhu začíná , si odnesla vavříny z Litoměřic a také z Prahy. Je Klubovou vítězkou 2013 v Pudl klubu a má na svém účtu prvního CACe. Jen tak dál, Majulenko ♥

(podrobněji v sekci "výstavy" )

24. září O víkendu holčičky zabodovaly na "PZV Siegerschau" v Cottbusu. Valéry si dovezla druhý pohár za první místo ve třídě štěňat. Máňa krom titulu veteránského přidala další BOB (v konkurenci mladé feny, dospělé feny i psa). Dělá mi velkou radost :-)

 

26. srpna Poslední prázdninový víkend ve víru premiér - psích :-).

Absolvovali jsme výstavy 2 a z radosti se vzpamatovávám ještě dnes :-)
První výstavou byla speciálka v Poděbradech. Letos velmi hojně obsazená - 106 přihlášených. Mánička poprvé startovala ve třídě veteránů, Valerínka ve třídě štěňat (spolu s bráškou Vanýskem byli úplně nejmladší na celé výstavě). Oba prckové sobě ani nám ostudu neudělali. Valéry dokonce získala vše, co bylo možné - odvezla si pohár za  nejlepší štěně výstavy. Máňa za svými dětmi rozhodně nezůstala pozadu. Získala titul ČVŠ (čekatel veteránšampiona) a jako třešničku na dortu přidala pohár za nejlepší veterán fenu. Že porazíme černou střeďačku, černou trpaslici, bílou královačku - tedy velmi atraktivní rázy, které nejčastěji sbírají vavříny a k tomu i stříbrnou toyku, v to jsem opravdu ani ve snu nedoufala :-) Ale stalo se a mám obrovskou radost, že posuzovatelka Petroula Richard z Francie takto naše dětičky ocenila.
Ale radost mi udělal i Vanýsek, který na své první výstavě moc pěkně běhal a ukázal, že by mohl mít před sebou docela slibnou výstavní dráhu.
 

Hvězdou dne byla Tao - startovala ve třídě vítězů, nastupovala tedy do všech soutěží - a poháry a ceny se majitelce téměř nevešly do auta. Podrobněji o získaných titulech v sekci "Výstavy" - tady zmíním jen ten nejvyšší - Nejkrásnější fena výstavy a 2. nejkrásnější pudl výstavy. Před ní se umístil jen krásný bílý chlap :-D

A druhý den - Národní výstava všech plemen v Mladé Boleslavi. Tam už to bylo klidnější - vystavovala jsem jen Máňu (Valéry a Tao tvořily čestný doprovod). A i tady jsem byla moc spokojená s nečekaným výsledkem. Krom čekatelství veterán šampiona CZ si Mánička vyběhala i titul Vítěz plemene (BOB) - porazila tedy dospěláky i juniory v barvě apricot, stříbrná a červená. Máňa je prostě moje zlatíčko.

 

20. srpna

Violetta Valéry a Violeta Valéry :-) - aneb léto na Orlíku

8. srpna Válečkům jsou 3 měsísíce. Všichni jsou šťastní ve svých rodinách a zatím dělají svým páníčkům jen radost. Snad to vadrží!
Jejich míry jsou:
Van Gogh - 27 cm / 3,6kg
Vivo D´Amore - 30 cm / 4,4kg
Via Lucis 29 cm / 3,6kg
Violeta Valéry - 30 cm / 4,6kg
Viva Vanilla - 29cm / 3,7kg

 

3. srpna Valerínka se seznamuje s vodou a s motýlem :-)

  

17. červenec Začínám přemýšlet, zda by se pořadatelům výstav nedala vnuknout myšlenka na vyhlášení nové soutěže - "O největšího jedlíka". Pak byl Valéry jednoznačně excelovala :-)

 

8. červenec Válečkům jsou 2 měsíce. Tři se už zabydlují v nových domovech, na odlet čeká už jen Vivo. A z Valérky se stává člen rodiny. A tak začínáme trénovat (ale tahle činnost nepatří zrovna k mým oblíbeným - takže přehánět to určitě nebudu) a hlavně relaxovat - to je oblast, která nás baví mnohem víc :-)

 

5. červenec Přesně před 35 lety se v mojí chovatelské stanici narodila první štěňátka - 7 "áček". Doma zůstala Terezka (Ataraxia) - a dotáhla to na Interchampionku. Poděkování za celou mojí (snad docela úspěšnou) chovatelskou cestu si bezesporu zaslouží zakladatelka chovu - ARIADNE Z MODRÉ OVEČKY  i její chovatel, Václav Glazar, který si v roce 1975 troufl jít proti všem. Díky Arinko a Vašku!

3. červenec Válečkům je 8 týdnů - a jsou z nich pořádní pořízkové. Radost ze života jim rozhodně nechyybí. A my máme radost z nich :-)

 

23. červen Válečci řádí :-)

 

19. červen

Válečkům je 6 týdnů

 

5. červen Štěňatům jsou 4 týdny

 

1. červen Máňa oslavila 8. narozeniny. Stala se tak z ní veteránka :-(  Doufám, že  toto zařazení jí ještě dlouho vydrží jen v souvislosti s výstavní třídou!

Narozeniny oslavila v kruhu rodinném - nejaktivnější gratulantkou byla Valéry :-)

31.května Prckové dnes měli první ochutnávku

 

29.května Další týden v životě Válečků

22.května Válečkům jsou už 2 týdny :-)

15.května

Štěňatům je týden

12. května

 

8. května Máňa vždy dělá co mi na očích vidí! Moje neustálé obavy z toho, jak zvládneme porod těch ultrazvukem určených (dokonce 2x!) 3 štěňat, podle velikosti břicha spíš mastodontů, vyřešila s přehledem. Termín vybrala skvěle - státní svátek, takže žádné nervy s volnem. A dětičky opravdu nejsou tři nýbrž 5. Jejich velikost je naprosto ideální. Všechno proběhlo bez komplikací a my se radujeme s rozkošných Válečků. Mají se čile k světu a mamina je patřičně pyšná (taťka prý taky :-) )

4. května Příchod Válečků (pracovní název štěňátek z budoucího "V" vrhu) se blíží. Mánička se jen kulí. Ale i při tom koulení se má energie na rozdávání :-)

   

 

9. dubna Ulli pokračuje v dráze výstavní hvězdy. Oslavila 6. narozeniny, odchovala dvoje potomstvo a stále září ve výstavních kruzích. Za její skvělou kondici a vynikající prezentaci mnohokrát děkuji majitelce Anně di Mauro a samozřejmě i jejímu manželu - milujícímu páníčkovi Domenicovi :-)

2. dubna
Mániččino těhotenství potvrzeno ultrazvukem! Podle paní doktorky to vypadá na 3 miminka. Pohlaví jaksi určit neumí :-)
Podrobnější informace o nastávajícím tatínkovi (včetně jeho rodokmenu) najdete v sekci ŠTĚŇATA

18. března Krátký dokument o mém posuzování na speciálce v Německu. Někteří jedinci byli opravdu moc pěkní!

 

16. února Časopis " HAF & MŇAU" píše o pudlech (i o Ytanerčatech)

7. ledna Víkend tříkrálový přinesl hned 3 chovatelské radosti.
1. Byl zveřejněn závěreční žebříček úspěšnosti pudlů na PLANET POODLE. Bylo vybráno vždy 5 nejlepších v rázech podle zadávání CACIB. Ytanerčata se v této prestižní soutěži neztratila. V rázu středním (započítány byly výsledky víc jak 130 jedinců barvy apricot, stříbrná a červená) jsou v první třicítce: JOSEPHINE (29.), RUBENS (16.), UYEN TU (7.)  a třešinka na dortu je TAO TE TING - 1. místo!  (kompletní výsledky zde)
V kategorii trpaslíků (těch bylo ještě o něco více) naše stálice QIULLI, přestože stihla v minulém roce odchovat druhý vrh štěňat, obsadila krásné 3. místo! V žebříčku se objevili i dva její potomci z prvního vrhu - ACAPULCO TESORO DI MAURO (5.) a  ANDORRA TESORO DI MAURO (7.)    (kompletní výsledky zde)
Z výsledků mám opravdu velkou radost :-)

2. Uzavřena byla i soutěž Pudl roku pořádaná našim klubem (KCHP). V tét soutěži (započítávají se body z výstav pořádaných naším klubem + výstav národních a mezinárodních v ČR) zazářila naše mladice Jessie - UYEN TU. Přestože téměř celý rok startovala ve třídě mladých, umístila se na 2. místě v celkovém hodnocení - tedy všech barev i velikostních rázů. To je určitě moc krásný výsledek.   (kompletní výsledky zde)

3. UYEN TU už zahájila novou sezonu - a může se pyšnit titulem NÁRODNÍ VÍTĚZ :-)

Všem majitelům upřímně blahopřeji - a moc děkuji za péči, kterou svým mazlíčkům věnují!

Novinky 2012      Novinky 2011  Novinky 2010 a starší